Kitap: İş Yerinde Stres ''Ortak Bir Zorluk'' - Yayında!

“İş dünyasında stres çalışmalarına odaklanma; 1990'lardan bu yana, özellikle işe bağlı stresin çalışanların sağlığı ve çalışan yönetimi üzerindeki etkisi konularında, artış göstermektedir. Araştırmacılar ve politika yapıcılar arasında psikososyal tehlikelerin, risklerin ve işe bağlı stresin etkilerine gösterilen ilgi büyümektedir.

İş sağlığı ve güvenliği (İSG) uygulamaları, çalışanların sosyal ve ekonomik olarak verimli bir yaşam sürdürmeleri gerektiğini kabul ederek davranışsal tıp, iş sağlığı psikolojisi (occupational health psychology) ve sosyal refahı içerecek şekilde geleneksel kapsamının ötesine geçmiştir.

Bugün dünya üzerindeki tüm çalışanlar, iş organizasyonu ve iş ilişkilerinde önemli değişikliklerle karşı karşıya kalmaktadır.  Modern çalışma hayatının gerektirdiği talepleri karşılamak adına daha büyük baskı altında kalmaya başlamışlardır.  Anlık iletişim ve yüksek düzeyde küresel rekabetin belirlediği işlerin hızıyla birlikte, iş hayatını ve özel hayatı ayıran çizgilerin belirlenmesi de gittikçe zorlaşmaktadır.”

N_Human ve ILO(International Labour Organization) arasında 15.10.2019 tarihinde imzalanan protokolle Türkçe çeviri, basın ve yayın hakları çerçevesinde hazırladığımız bu kaynak “rapor” kitap yayında!

Siz de ''İş Yerinde Stres: Ortak Bir Zorluk'' rapor kitabı buradan satın alabilir, detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.